Ze względu na fakt, że czasem udostępniam swoje zdjęcia w sieciach społecznościowych i na innych stronach publicznie dostępnych, postanowiłem utworzyć dział, w którym opiszę na co i w jakich warunkach zgadzam się korzystać nieodpłatnie z moich fotografii. Zasady kopiowania zdjęć dotyczą głównie reportaży sportowych wykonywanych podczas ogólnie dostępnych imprez. Informacja tu zawarta pozwala mi jedynie podać numer licencji, na której udostępniam zdjęcia, by nie pisać za każdym razem próśb o nie usuwanie loga itp.

Chcę by ofiarowane wam zdjęcia stanowiły pamiątkę zarejestrowanych wydarzeń, by dawały wam radość. Udostępniam wam swoje zdjęcia za darmo, poświęcając swój własny czas i środki.  W przypadku fotografii paintballowej niejednokrotnie ryzykując uszkodzeniem drogiego sprzętu. Uszanujcie to proszę i cieszcie się tymi fotografiami, jednocześnie respektując kilka moich warunków.

Licencja v.1.0:

 1. Zdjęcia udostępniane są nieodpłatnie, za wyjątkiem sytuacji nie przestrzegania warunków niniejszej licencji. Szczegóły w dalszej części.
 2. Podpis autora umieszczony na fotografii.
  1. Jeżeli zdjęcie zostało opatrzone podpisem, niedopuszczalne jest usuwanie go poprzez zamazywanie podpisu, kadrowanie zdjęcia lub inne metody trwale przysłaniające lub usuwające podpis autora lub adres strony internetowej.
  2. W przypadku gdy zdjęcie nie posiada podpisu, należy podać nazwę autora jeśli jest to możliwe, poprzez podpisanie imieniem i nazwiskiem i/lub stroną internetową autora (www.knowak.net).
  3. W przypadku sieci społecznościowej wymagane jest użycie tagu  wskazującego na profil autora „@Krzysztof Nowak Fotografia” – znacznik ten powinien być klikalnym linkiem do profilu Krzysztof Nowak Fotografia.
 3. Obróbka udostępnionych zdjęć jest zabroniona. Zdjęcia zostały stworzone w stylu odpowiadającym autorowi i tak też chcę je pokazywać światu. Jeśli moja wersja ci się nie podoba – nie używaj tego zdjęcia.
 4. Zdjęcia można kopiować i używać za darmo w celach prywatnych (sieci społecznościowe, własne strony internetowe o charakterze niekomercyjnym) przestrzegając jednocześnie pozostałych punktów udzielonej licencji.
 5. Niby nie muszę wspominać ale niektórym zdaje się tego nie wiedzieć – zdjęcie jest chronione prawami autorskimi oraz majątkowymi.
 6. Za użycie zdjęć niezgodnie z zasadami na jakich zostały one udostępnione, autor zastrzega możliwość wystąpienia o opłatę za fotografie, które zostały użyte w sposób niewłaściwy. Wymazanie informacji o autorze (podpis) i użytek na cel prywatny spowoduje naliczenie opłaty 20 zł / zdjęcie. W przypadku użytku komercyjnego opłata wynosi 100 zł / zdjęcie, a jeśli dodatkowo usunięty zostanie podpis autora lub zdjęcie zostanie poddane obróbce graficznej naruszając prawa autorskie autora, opłata ta wynosi: dziesięciokrotność tej stawki (dla druku na plakatach, ulotkach, bilbordach i wszelkich innych form druku, w prasie oraz w mediach internetowych) oraz trzykrotność dla użytku w Internecie (strony www, media społecznościowe, z wyłączeniem reklamy w mediach internetowych) i pozostałych niewymienionych polach eksploatacji.

 

Zakup zdjęć

Autor umożliwia zakupienie zdjęcia na użytek prywatny. Kupujący otrzyma zdjęcie w dużym rozmiarze bez podpisów umieszczonych na zdjęciach. Koszt zakupu zdjęcia to 10 zł / zdjęcie.

Dopuszczalne jest zakupienie zdjęcia na użytek komercyjny. Szczegółów udzielam tylko indywidualnie na konkretne zapytania. Należy pamiętać, że zdjęcia zawierające fotografie osób, które w jednoznaczny sposób da się rozpoznać, mogą być udostępnione tylko i wyłącznie za ich zgodą i opłaceniem ewentualnego honorarium tej osobie.

 

Informacja o tym na jakiej licencji udostępniane są fotografie, znajduje się zawsze na początku lub końcu wpisu, albumu, portfolio lub postu w sieci społecznościowej zawierającego zdjęcia lub link do albumu.

Zdjęcia robię na publicznych imprezach, jeśli jednak nie chcesz by zdjęcie z Twoją osobą było umieszczone w serwisie – napisz, wszystkie zdjęcia zostaną usunięte.