Jak większość fotografów wolę by to moje fotografie mówiły o mnie ale myślę też, że w takim miejscu jak to warto zawrzeć kilka informacji o sobie, zapytacie dlaczego? Czasem fotografia to reportaż, podczas którego fotograf powinien być niewidzialny i nic na zdjęciu nie powinno zdradzać jego obecności. Jednak fotografia często też wiąże się ze ścisłą współpracą między ludźmi, którzy często są dla siebie obcy. Często poznaję swoich klientów tuż przed sesją i najważniejsze dla mnie jest to by poznać ich, zdobyć ich zaufanie.

Podczas wykonywania reportaży, których głównym aktorem jest człowiek, najważniejsze w fotografii są uczucia i emocje przekazywane przez fotografowanych ludzi. To one właśnie są najlepszym materiałem do zbudowania klimatu na zdjęciu - moim celem jest jedynie to dostrzec i uwiecznić na fotografii. Jak pewnie wielu z Was się domyśla lub miało nawet okazję sprawdzić to na sobie, ciężko jest się otworzyć przed kimś kogo nie znamy, pokazać prawdziwe, nieskrywane emocje. Dlatego też powstało to miejsce, gdzie mogę się przedstawić i powiedzieć Wam coś o sobie, mając jednocześnie nadzieję, że będzie to pierwszym skrawkiem mojej osobowości jaki odkryjecie przy współpracy ze mną.

Swojej twórczości nie skrywałem nigdy pod żadną skomplikowaną nazwą ani pseudonimem artystycznym i tak jak sygnuje swoje fotografie, tak też się nazywam - Krzysztof Nowak. A skoro to czytacie to bardzo możliwe, że jesteście tu pierwszy raz, więc i przy tej okazji witam Was na stronie i dziękuję, że zainteresowaliście się nie tylko moimi zdjęciami, ale i osobą, która za nimi stoi.

Przygodę z fotografią rozpocząłem w 2006 roku. Od tego czasu zamiłowanie do utrwalania pojedynczych klatek wciąga mnie z każdym dniem coraz bardziej. Fotografia jest moją pasją, którą staram się stale rozwijać i pielęgnować, tak by w swojej twórczości zaskakiwać uchwyconym momentem i niebanalną historią. Moja sympatia do fotografii rozwijała się we mnie coraz bardziej, aż z końcem 2014 roku stało się - otworzyłem firmę i zacząłem oferować usługi fotograficzne. Była to w głównej mierze odpowiedź na opinie ludzi, którzy wspierali mnie i zachęcali bym wyszedł ze swoją twórczością na świat.

W pierwszej chwili swoją pracę skupiłem na fotografii ślubnej i w tym zakresie zapragnąłem się rozwinąć. Z czasem jednak pojawiły się inne tematy, które chętnie fotografowałem i fotografuję do dziś. Jestem otwarty na wszelkie propozycje współpracy jeśli chodzi o fotografie rodzinne, sesje prywatne i portretowe. W wolnych chwilach staram się również realizować swoje autorskie projekty i mam nadzieję, że niedługo uda mi się zebrać je w jedno miejsce, gdzie będę mógł je Wam zaprezentować. Ta strona, na której się znajdujecie teraz, dostarczy Wam głównie informacji o mojej ofercie w zakresie wspomnianej fotografii dziecięcej oraz rodzinnej. Znajdziecie tu również moje portfolio z portretami oraz sesjami indywidualnymi, w przyszłości również może z fotografią biznesową i korporacyjną. Czasami zdarza mi się umieszczać tutaj jakieś pojedyncze ujęcia z podróży lub innych ciekawych sesji. Tematyce ślubnej natomiast poświęciłem osobną stronę i ten rodzaj fotografii szerzej prezentuje i opisuję na stronie zatytułowanej Fotograf ślubny Częstochowa, tutaj natomiast znajdziecie tylko pewien zarys tej oferty i wszystkie materiały będą Was przenosić do tamtej strony o fotografii ślubnej.

Podczas pracy przy każdej sesji staram się, by końcowy materiał zdjęciowy był przygotowany z dużą starannością i dbałością o szczegóły, dzięki czemu po naszej współpracy otrzymacie fotografie spełniające Wasze oczekiwania i które będą dla Was pamiątką na długie lata.

Zachęcam również do odwiedzenia i obserwowania: